Argentinci už v Bratislavě

BRATISLAVA – Tenisté Argentiny, soupeř Slováků v blížícím se semifinále Davisova poháru (23. – 25. 9.), mají za sebou první tréninky v Sibamac aréně Národního tenisového centra v Bratislavě. Jako první se v dějišti ostře sledovaného setkání objevil vítěz Roland Garros 2004 Gaston Gaudio.

Do metropole Slovenska přiletěl spolu s v & auml; č & scaron; ou částí argent & iacute; nskej Deleka & aacute; ce už v sobotu v poledne a e & scaron; te v sobotu večer absolvoval na tvrdém povrchu značky Premier prvn & eacute; tr & eacute; Ning & eacute; jednotky. “Povrch není až tak & yacute; r & yacute; rychl, jak jsme oček & aacute; vali. Mysl & iacute; m si, že by n & aacute; m mohl vyhovovat,” uvedl pro televizn & iacute; sklízejí stanici TA3 27-ročn & yacute; Gaudio.Spolu s n & iacute; m tr & eacute; minovali i debli & iacute; & Scaron; specialisté Gaston Etlis a Martin Rodriguez, kter & yacute; ch m & aacute; kapit & aacute; n Alberto Mancini v tal & oacute; ne pro pr & iacute; padn & uacute; & Uacute; část ve & scaron; tvorhre. Podvečer po 19:00 pak zav & iacute; tali do Bratislavy dal & scaron; & iacute; dva argent & iacute; nski singlisté, David Nalbandian a Mariano Puerta. Finalista Wimbledonu 2002 a nejv & auml; č & scaron; & iacute; univerz & aacute; l z Jihoameričanů Nalbandian přiletěl z turnaje ATP v Pekingu, letošní & yacute; finalista Roland Garros Puerta zase z Bukure & scaron; ti.Oba se na prvním tr & eacute; ning představili v neděli dopoledne & iacute; m.

K zkompletován argent & iacute; nskeho družstva ch & yacute ; ba už jen pr & iacute; chod Guillerma Coria, kter & eacute; ho e & scaron; te v neděli odpoledne & iacute; SELČ čak & aacute; fin & aacute; lov & yacute; s & uacute; boj na turnaji v Pekingu s & scaron; panielom Rafaelem Nadalem. “Na z & aacute; pas se velmi te & scaron; & iacute; m. Ver & iacute; m, že budu ve formě. Slov & aacute; ci zvolili r & yacute; rychl povrch, ale my m & aacute; me dnes hr & aacute; čů i na tak & yacute; to typ povrchu,” vyjádřil se e & scaron; te během US Open pro denn & iacute; k Clar & iacute; n Coria.O jeho formě svědčí & iacute; pr & aacute; ve fakt, že na “bet & oacute; ne” v Pekingu se dostal do fin & aacute; le a ned & aacute; vno na US Open skončil až ve & scaron; tvrťfin & aacute; le v pěti setech na raketě Američana Robbyho Ginepriho. Argent & iacute; nsky t & iacute; m je nejsiln & scaron; & iacute; z t & yacute; ch, kter & eacute; se v posledním obdob & iacute; představili v z & aacute; pasech se Slov & aacute; ky v Davisově poh & aacute; ri. & Scaron; Tyria argent & iacute; nski singlisté v pořad & iacute; Coria, Nalbandian, Puerta a Gaudio aktu & aacute; ln Occupy & uacute; & Ocirc; smějí až jeden & aacute; stu příčku žebrem & iacute; čka ATP Entry pro nasazování na turnaje.

Vz & aacute; jemn & yacute; s & uacute; boj Slovenska a Argent & iacute; ny je pro oba t & iacute; my v Davisově poh & aacute; ri druh & yacute; v pořad & iacute ;.V tom premi & eacute; rovom sv & iacute; těžil Slov & aacute; ci v roce 1998 na hor & uacute; cí argent & iacute; nskej p & ocirc; de 3: 2, což tehdy znamenalo z & aacute; chrámu v elitní světové skupině. Od té doby v & scaron; pokud uběhlo hodně času a složení argent & iacute; nskeho družstva je & uacute; plně in & eacute ;. Slovensko v osvědčené sestavě Dominik spousta & yacute ;, Karol Beck, Karol Kučera a Michal Mertin & aacute; k bude bojovat o historicky prvn & uacute; & Uacute; část ve fin & aacute; le Davisova poh & aacute; ra, Argent & iacute; na již hrála o titul ve fin & aacute; le v roce 1981. Tehdy v & scaron; pokud podlehla Spojen & yacute; m & scaron; t & aacute; tom americk & yacute; m 1: 3.Druh & uacute; semifin & aacute; lov & uacute; dvojici DP 2005 tvoří Chorvaté & aacute; ti a Rusové.

Nomin & aacute; ce t & iacute; mov na semifin & aacute; lov & eacute; setkání Davisova poh & aacute; ra Slovensko – Argent & iacute; na v Sibamac ar & eacute; ně NTC v Bratislavě (v z & aacute; tvorke aktu & aacute; ln postavení v žebrech & iacute; čku ATP Entry ve dvouhře a & scaron; tvorhre):

< b> Slovensko
Dominik spousta & yacute; (19. / 39.), Karol Beck (50. / 70.), Karol Kučera (142. / 567.), Michal Mertin & aacute; k (161. / 68.),
kapit & aacute; n: Miloslav Meč & iacute ; ř

Argent & iacute; na
Guillermo Coria (8. / 506.), David Nalbandian (9. / 490.), Mariano Puerta (10. / 129.), Gaston Gaudio (11. / 507.),
kapit & aacute; n: Alberto Mancini