Hantuch porazil generála v Paříži, nedokázala v 1. kole ve Štrasburku

ŠTRASBURK – Slovenská tenistka Daniela Hantuchová nasazená jako osmá prohrála v utkání 1. kola na turnaji WTA Internationaux de Strasbourg ve francouzském Štrasburku (International, dotace 235 000 USD, antuka venku) se Španělka María-Teresou Torrovou-Florová (71. v renkingu) v jejich premiérovém vzájemném duelu za 146 minut 3: 6, 6: 4, 6: 7 (4).

Mala manko 3: 6, 0: 3 (a brejkbol proti ní), později dvakrát vedla o brejk v rozhodující části a nakonec jí nebylo nic platné, že si za stavu 3: 6, 6: 4 a 3: 5 poradila na příjmu se dvěma mečboly za sebou.

V úvodním setu rozhodla už Hantuchova ztráta podání na 1: 2. Soupeř připsal posledních osm prvků tohoto útlaku.Ve druhé části Torrová-Florová odskočila na 3: 0, měla brejkbol na 4-gemů vedení a zdálo se, že se blíží konec. Opak je pravda. Slovenka bojovala, vedla 5: 3 (v šesté hře odvrátila dvě hrozby další ztráty servisu, v osmém gamu předvedla obrat z 0:30) a při podávání na zisk této části vymazala tři jednotlivé brejkbaly – 6: 4.

v třetím setu Hantuchová unikla na 2: 1 a po inkasování okamžitého rebrejk ještě vedla i 3: 2, ale brzy byla dolů 3: 5 (v osmém gamu nevyužila stav 40:30) ak tomu kritických 15:40 na příjmu v deváté hře . Nicméně, ona odstranila obě španělské squires a přinutila pokračování – 4: 5 a pak bez velkých potíží 5: 5. V pozdějším tie-break Hantuchová odskočila na 2: 0, ale nevyhnula se minibrejku soupeřky.Za stavu 2: 2 se ještě jednou prosadila na returnu, změna stran se však udála za stavu 3: 3 namísto 4: 2. Kromě toho pátá počítačová objednávka “předala” podání ani v dalším bodě – 3: 4. Tehdy zaváhala Torrová-Florová, ale jen jednou, takže při “předávky” vedla 5: 4 a jakoby se zase začínalo znovu. Hantuchová nezabránila průběžnému obratu až na 4: 6 a vzápětí za to pykala.

Pro Hantuchovou, momentálně 60. ve světovém žebříčku, šlo o závěrečnou soutěžní přípravu před pařížským grandslamovým akcí Roland Garros, které začne v neděli 26 Květen.

Štrasburk odstartoval třetí ve Štrasburku.V sezóně 2000 se jako kvalifikantka probojovala do čtvrtfinále hlavní soutěže, předloni nestačila v semifinále na Němku Andrea Petkovicová.

María-Teresa Torrová-Florová (Šp.) – Hantuchová (SR-8) 6: 3, 4: 6, 7: 6 (4)