Hrbatý nestačil na O. Rochus, SR-Belgie 1: 3

BRATISLAVA – Tenisté Slovenska budou hrát po třech letech opět jen v I. skupině euroafrickej zóny Davisova poháru. Za stavu 1: 2 v zápase ČR – Belgie o tom rozhodla hned úvodní nedělní DVOUHRA setkání play off o účast ve světové skupině nejprestižnější soutěže mužských reprezentačních výběrů, v níž v souboji jednotek Dominik Hrbatý podlehl v Sibamac aréně bratislavského NTC Olivier Rochus za 120 minut 2 : 6, 3: 6 a 3: 6.

Hosté se tak před z & aacute; verečn & yacute; m duelem, v němž by měli proti sobě nast & uacute; pít Michal Mertin & aacute; ka Kristof Vliegen, ujali vedení 3: 1 .Belgičanům vy & scaron; zabarvené až & scaron; čtvrtý & yacute; pokus o & uacute; spěch v bar & aacute; žij od roku 2003 a mezi elitní & scaron; estn & aacute; stkou se v roce 2007 představí po tříleté presti & aacute; vce.

Slovensko – Belgie 1: 3 po první nedeľňaj & scaron; í dvouhře

Dominik spousta & yacute; – Olivier Rochus 2: 6, 3: 6, 3: 6 za 120 min & uacute; t

Duel l & iacute; Drove obou t & iacute; mov a na z & aacute; klad žebrem & iacute; kulicka & eacute; ho postavení vyrovnání & yacute; ch hr & aacute; čů (28., resp. 31. v ATP Entry) se od začátku vyv & iacute; jal ve prospěch Belgičana. Spousta & yacute; s & iacute; ce vedl v prvně & yacute; ch dvou gemoch 30: 0, oba v & scaron; pokud prohrál. Hned v & uacute; vodní hře nevyužil při svém podán & iacute; vedení 40:30.Při & scaron; la jeho dvojchyb, v & iacute; tažné & yacute; & Uacute; der s & uacute; pera a bekhend v síti z rakety slovensk & eacute; ho reprezentanta. Rochus vz & aacute; p & auml; t & iacute; brejk potvrdil a svůj servis si podržel až do konce I. setu, kter & yacute; z & iacute; skal za 31 min v poměru 6: 2 i se ziskem s & uacute; pérové ​​podání na 5: 2.

Osmadvacetiletý & eacute; mu Bratislavané nevy & scaron; zabarvené ani & uacute; vod druh & eacute; ho dějství, ve kterém dříve & yacute; gem ztratil svou dvojchybou. Proti v pohodě hraj & uacute; címu pouze 165 cm vysok & eacute; mu 25-ročn & eacute; mu rod & aacute; kovi z Namuru se spousta & yacute; prosazoval obtížně, protože mu ch & yacute; bala & uacute; rů & aacute; jistota na vyvinutí v & yacute; rázně & scaron; ího tlaku.S & uacute; pera se snažil rozběhat, ten v & scaron; pokud v Polopřímé & aacute; zdnej hale předvedl své r & yacute; zrychlenì nohy, téměř v & scaron; echno pochytal a při vhodné pr & iacute; ležitosti e & scaron; te st & iacute; hal i zakončovat.

Jak se II. set začal, tak se i skončil – brejkem mlad & scaron; ího z bratrů Rochusovcov na 6: 3.Na ukazateli cz & oacute; re v t & yacute; chto chv & iacute; Lach svítil stejn & yacute; stav 2: 6, 3: 6 jako při posledním vz & aacute; jemn meran & iacute; s & iacute; l t & yacute; chto tenistů, kter & eacute; na US Open 2004 e & scaron; te spousta & yacute; nakonec dok & aacute; zal vyhrát v p & auml; ťsetovej dr & aacute; me a dostat se ve vz & aacute; jemn bilanci do vedení 2: 1.

České jednotce v & scaron; pokud na začátku třetího setu hrozilo, že podle vzoru předch & aacute; zej & uacute; cích dvou strat & iacute; hned své & uacute; vodn & eacute; podání. To se s & iacute; ce nakonec nestalo, ale předčasným & eacute; rozhodnutí při & scaron; lo za stavu 1: 2 a to dokonce čistou hrou.Proti v & iacute; ťazovi minulot & yacute; ždňov & eacute; ho challengerů & eacute; ho turnaje z franc & uacute; zskeho Orl & eacute; Ansu si spousta & yacute; až do konce, kter & yacute; při & scaron; zabarvené za 120 min & uacute; t, nevypracoval ani jednu brejků & uacute; možnost a nakonec prohrál třetí dějství 3: 6. O. Rochus je po Argent & iacute; nčanovi Davidu Nalbanidanovi pouze druh & yacute; m hr & aacute; čem, kter & eacute; mu se podařilo zdolat moment aacute; ln nejlep & scaron; ího slovensk & eacute; ho tenisty v N & aacute; rodném tenisovém centru.

< b> Miloslav Meč & iacute; ř (nehraj & uacute; ci kapit & aacute; n slovensk & eacute; ho t & iacute; mu): “Mus & iacute; m vyzvednout & uacute; ť dně & scaron; n & yacute; fantastická & yacute; Rochus v & yacute; kon.On dnes nedělal ani vynikaj & uacute; ten & eacute; chyby, natož neumožňujícím výdej & uacute; ten & eacute ;. & Scaron; koda, že Dominik okamžitě v & uacute; vodě z & aacute; pasu a pak i druh & eacute; ho setu ztratil své podání: t & aacute; to skutečnost se podp & iacute; sala pod v & yacute; voj. Navy & scaron; e začal chybami, na kter & eacute; nejsme u něj zvyknout & iacute ;. Bojoval, ale nedokáže & aacute; zal n & aacute; ojít recept na s & uacute; pérové ​​hru. I při předch & aacute; zej & uacute; com vz & aacute; jemn setkat & iacute; přehr & aacute; val 0: 2 na sety a e & scaron; te v & yacute; voj obr & aacute; til. Do poslední chv & iacute; le jsme věřili v něco podobn & eacute ;, dnes to v & scaron; pokud nebyl spousta & eacute; ho den. I tak & eacute; se přihodí, já jsem v & scaron; pokud celkově na v & yacute; kon chlapců v tomto bar & aacute; žovom setkat & iacute; hrd & yacute ;. Bohužel ne vždy s & uacute; hody. “