Jejich nákupy jsou úchvatné: Rivali Mourinho a Guardiola chtějí převzít kontrolu nad Anglií!

MANCHESTER – Přestupní období je v plném proudu a každý fotbalový nadšenec sleduje nákupy svého oblíbeného klubu. Většina pozornosti je velkým klubem, který je pro nadcházející sezónu obrněn. Zatím nejaktivnější jsou obě jednotky Manchesteru. Ještě větší zátěž je způsobena skutečností, že vedou nejuznávanější trenéry Pep Guardiola a José Mourinho.A kdo z nich nakoupil lépe?

V Manchesteru bude horko.Pep Guardiola usedl na lavičku City a jeho protějšek José Mourinho převzal židli po neúspěšném Louis van Gaal v United. Jejich rivalitu už pocítili i fanoušci ve Španělsku, když vedli nejlepší kluby na světě (FC Barcelonu a Real Madrid). Právě tohoto se již fotbaloví fanatici v Anglii nevědí dočkat.

Oba manažeři chtějí udělat v nové sezoně  patřičný dojem a proto sahají po nových posilách, za které neváhají kluby zaplatit obrovské miliony. Sportky rozebrali dosavadní nákupy obou týmů:

Nákupy Manchesteru United:

Zlatan Ibrahimovič

I přes jeho věku jednoznačně patří mezi nejlepších útočníků na světě.Je třeba poznamenat, že “červený ďábel” jej zcela osvobodil, když skončil smlouvu v Paříži Saint-Germain a rozhodl se vyzkoušet novou výzvu. Jen na Old Trafford se může okamžitě stát kultovým hrdinkou. Mourinho bude očekávat cíle, které zastřelil i v Paříži. Nekonečný instinkt se objevil v debutu, když to bylo poprvé tři minuty. Ihned v prvním cíli hrál skvělé nůžky.Navíc je to velká osobnost a může mít pozitivní vliv na mladší hráče ať už na trénincích nebo na zápasech.

Eric Bailly

Pouze 22-letého stopera z Pobřeží slonoviny koupilo vedení United za 38 milionů eur. Portugalský pilot ho viděl ze španělské Villareal. Do mladíka vkládá důvěru a měl by se stát světovým stoperem, který už pár let chyběl v řadách manchesterského celku. Fanoušci doufají, že vytvoří silné duo s Chris Smalling.Zájem o něj projevilo i konkurenční City, ale Bailly se rozhodl pro červenou barvu.

Henrikh Mkhitaryan

Druhá posila, kterou si vyhlédl Mourinho přišla z Borussie Dortmund, kde si vybudoval skvělé jméno. Zkušený záložník může hrát na více postech a do hry by měl přinést kreativitu, která chyběla v minulých letech.United za arménského reprezentanta vytáhli z kapsy 42 milionů eur.

Paul Pogba

“Rudí ďáblové” si uvědomují obrovskou chybu, které se dopustili v roce 2012. Pogba tehdy nechali odejít do Juventusu za směšné peníze. Tento omyl chtějí nyní napravit a za francouzského špílmachra jsou ochotni zaplatit neuvěřitelných 100 milionů liber.Několik britská média referují, že transfer je již hotovou věcí a Francouz podepíše s Unitd pětiletý kontrakt.

 


Nákupy Manchesteru City:

Trvalo mu to Několik let, ale stále to udělal. Výkony ve španělské La Lize si vyžádal i místenku na uplynulé mistrovství Evropy ve Francii. Jeho hra ať už v dresu Celta Vigo nebo Španělska, přesvědčili i Guardioly, aby za technického útočníka zaplatil 18 milionů eur.Jeho příchod pouze rozšířil možnosti španělského kouče, který už nyní disponuje širokým kádrům kreativních hráčů.

První posila Manchesteru City do nové sezóny stála 27 milionů eur. Gündogan patřil v Borussií Dortmund mezi hlavních tahounů mužstva. Guardiola ho obdivoval už za dob, kdy vedl Bayern Mnichov. Má dobrou rozehrávku a umí číst hru soupeře. Navíc se prezentuje energickým stylem a proto anglická liga by mu mohla chutnat.Jedinou nevýhodou německého reprezentanta je jeho náchylnost na zranění.

Nejnovější posila, kterou si Guardiola vyhlédl, přišla také z německé Bundesligy. Za 50 milionů eur přivedl na Etihad Stadium Leroye saně ze Schalke 04.Měkký 20letý německý zástupce jen zvýší útok síly města. Španělský lodivod věří, že fanoušci si ho oblíbí a budou si užívat jeho styl hry.

Jednou z největších slabin City v minulé sezóně byl právě střed defenzívy, speciální, když byl zraněn kapitán Vincent Kompany. Byl by to její velkolepý John Stones z Evertonu. Pouze 22leté zátky patří k nejlepším v Premier League. Veškeré světové velké kluby se zajímají o své služby. Guardiola doufá, že nejbližší týden přinese kameny do Manchesteru.Hodnota převodu by měla činit 60 milionů eur.

<třída h2 = “Otázka”> Který z respektovaných trenérů udělal lepší nákup?

      José Mourinho

21% Pep Guardiola Hlasovalo: 628