Karhan ožení Trnava za úspěch: Namísto obranných konkrétních slibů uráží fotbal

TRNAVA – Trenér fotbalistů trnavského Spartaku Miroslav Karhan prohlásil, že jeho tým se před odvetou 3. předkola Evropské ligy 2016/2017 nachází ve velmi dobré výchozí pozici. “Bílí andělé” zvítězili minulý čtvrtek ve Vídni nad favorizovanou Austrii 1: 0 po obětavém výkonu, který jim dává velké šance na postup do play off. Trnavský hráči však ještě potřebují výsledkově nepokazit odvetu, která je na programu ve čtvrtek 4. srpna v 18:30 na Stadionu Antona Malatinského.

Jeho svěřenci se v druhé konfrontaci s rakouským týmem budou moci spolehnout na takovou podporu fanoušků, Které na Slovensku nemá ekvivalent. Po více než 16.000 kusech vstupenek se jen tak zaprášilo a příznivci domácího týmu avizují pravé “trnavské peklo”. “Fotbal se hraje pro lidi.V Trnavě, pokud se dosáhne řady čtyř nebo pěti dobrých výsledků, zájem fanoušků o hry se rychle zvýší. Nyní je na nás udržet tuto pozitivní euforii a vydat se co nejdéle. Myslím, že je to skvělá motivace pro hráče, “řekl Karhan, který podle svých vlastních slov nepřekročí hráče do čela losovací linie:” I když víme, že náš nerozhodný výsledek On byl na kurzu. Ale budeme se snažit vyhrát. Rakousko jako celek si zaslouží úctu a pozornost. Nesmíme dělat tolik chyb jako v Ružomberku.Bylo by chybou zaměřit se na pouze na jednoho či dva hráče soupeře. “

Za hráčskou kabinu předstoupil před novináře na tradiční předzápasové tiskové konferenci Ivan Schranz, který očekává náročný zápas. < Em> “Pravděpodobně nejtvrdší v této sezóně. Snažili jsme se ho dobře připravit. Nebudeme jen bránit, protože trenér nás vede k tomu, abychom šli do každého zápasu, aby vyhrál. Přijde plný stadion, což je skvělá zpráva, ale zároveň to vnímáme i jako velkou zodpovědnost, “ uvedl 22letý Rychlonohý útočník. Spartak si může zopakovat účast v play off EL ze sezóny 2014/2015.Tehdy tým trenéra Jiřího Jarábka podlehl v Zlatých Moravcích švýcarskému FC Zürich 1: 3, v odvetě remizoval 1: 1 a do skupinové fáze se neprobojoval.

UEFA svěřila zápas FC Spartak Trnava – FK Austria Vídeň chorvatskému hlavnímu rozhodčímu Ivanovi Bebek, kterému budou na čarách pomáhat asistenti Tomislav Petrovič a Miro Grgic. V přímém přenosu ji RTVS pošle dvěma a ORF. Los play off EL se uskuteční v pátek 5. srpna ve 13.00 SELČ ve švýcarském Nyonu, zápasy této fáze jsou na programu 18. a 25. srpna.