ONLINE z MS 2013: Finsko – Slovensko

HELSINKI – V dnešním šlágru v Hartwall aréně nastoupí domácí Finové proti reprezentantem Slovenska. Finsko vstoupilo do šampionátu nervózně, když vítězství proti Německu vybojovali až gólem v prodloužení. Slovenská hokejisté se na zápas naladili šesti góly proti Francouzům.

Finsko – Slovensko 2: 0 (1: 0, 0: 0, 1: 0)

Branka: 12. Juhamatti Aaltonen (Lepisto, Kontiola) 43.Kontiola (Pesonen, Jalasvaara)

Finsko: Raanta – Lepisto, Hietanen, Laakso, Mäntylä, Väänänen, Jalasvaara, Kukkonen, Melara – Aaltonen, Kontiola, Pesonen – Salminen, Viitaluoma, Korpikoski – Pihlström, Koskiranta, Savinainen – Haataja, Hytönen, Hagman.

Slovensko: Staňa – Mezei, Sekera, Ďaloga, Sersen, Povedený, Jurčina, Mihálik – Radivojevič, Bližňák, Kopecký – Šatan, Stümpel, Hudáček – Miklík, Kukumberg, Záborský – Bartek, Ölvecký, Surový.

ONLINE KOMENTÁŘ:

Konec zápasu: Slovenská hokejisté odehráli dobrý zápas, ale všechny šance a útoky skončili na finském brankáři. Skórovat se nám bohužel nepodařilo. Hráči zápasu se stali brankáři Staňa a Raanta.

60. min: Debut jako hrom.Raanta chytá střelu Stümpela.

60. min: Staňa opustil branku. Hrajeme power. Finové měli po naší chybě obrovskou šanci, ale neskórovali.

59. min: Zakázané uvolnění. Hra se stěhuje do našeho pásma.

58. min: Miklíková střelu Raanta vykopl.

57. min: Radivojevič v superšanci. Za brankáře zaskočil Hietanen.

56. min: Bartek pálil, Raanta jeho střelu neudržel, ale gól z toho opět nebyl.

55. min: Hudáčkova přihrávka přes brankoviště nikoho nenašla.

54. min: Finové kontrolují puk a nedovolí nám ohrozit Raantu.

53. min: Dobrá šance Bartek. Střelu srazil obránce. Následná superšanca Ölvecký skončila v lapačce Raantu.

52. min: Slováci se snaží něco udělat s výsledkem. No našim se nedaří vytvořit si vážnější šanci.

51.min: Přežili jsme oslabení a usadili jsme se v útočném pásmu. Hudáček ohrozil z úhlu Raantu.

50. min: Po Aaltonenovej střele zazvonila tyčka. Následně měli šance Radivojevič a Kopecký.

49. min: Finové se usadili v pásmu. Velkou šanci Finů zažehnal Miklík.

49. min: Budeme hrát oslabení. Za sekání dostal 2 minuty Hudáček.

48. min: Finové Harju aktivní. Nahozením ohrozily stanu.

47. min: Naši dobře napadali. Vyústilo to do zakázaného uvolnění. Jurčina po vhazování dobře pálil.

46. min: Individuální akce Sekeru skončila neúspěšně. Následně měli šanci Finové.

45. min: Finové jsou při chuti. Lepisto nebezpečně ohrozil stanu.

43. min: GÓL !!!Kontiola hned po skončení trestu využil přečíslení. Obrana neuklizeně odražený puk.

42. min: Finové už jsou v plném počtu.

42 . min: Dobrá šance Sersena. Následně jsme neudržely pásmo.

41. min: Třetí třetinu začínáme přesilovku. Bližňák prohrál vhazování. Zatím jsme se v pásmu neusadily, Finové se dobře brání.

40. min: Rozhodčí rozdali tresty za hrubost. Na trestnou lavici si sednou Vladimír Mihálik a Janne Jalasvaara a Antti Pihlström .

40. min: Velká nervozita na ledě vyhrotila do hromadné šarvátky za Stanovit bránou.

40. min: Nebezpečná střela Mihálika. Raanta střelu kryje.

40. min: Obrovská šance Bartek po Ölvecký přihrávce. Držíme pásmo.

39. min: Finové si v závěru třetiny vytvořili tlak.Vzápětí se Miklík přestříkal a ohrozil Raantu.

38. min: Kontiola dobře nahodil, ale Staňa byl opět pozorný.

37. min: Puk je v hledišti. Můžeme si vydechnout a vystřídat.

37. min: Obrovská šance Viitaluomu. Obrana ho nechala zcela volného před brankou. Staňa perfektně zasáhl.

36. min: Ustálí jsme oslabení. Záborský naskočil na led.

36. min: Finové drží útočné pásmo. Růst Staňa kryl Listování střelu. Surovému se podařilo vyhodit puk.

35. min: Mäntylä dobře pálil. Staňa měl dobrý výhled a střelu si usrážil.

34. min: Budeme hrát oslabení. Útočný faul Záborského rozhodčí potrestali.

34. min: Kontiola v dobré šanci. Pozorný Staňa střelu kryl.

33. min: Kopeckého šanci kryl Raanta. Získali jsme pásmo.

33.min: Obrovská šance Ölvecký po střele Syrového. Raanta zázračně chytá.

32. min: Na led naskočili čerstvé síly. Ölvecký předvedl za brankou pěkný hit.

31. min: Na druhé straně pohrozil Kukumberg útok.

30. min: Obrovská šance Finů. Staňa předvedl skvělý zákrok.

29. min: Naši útočníci dobrým forčekingu vybojovali puk.

29. min: Ďaloga vyhodil na zakázané uvolnění.

28. min : Dlouho se hrálo bez přerušení. Obrany hrají pozorně a přitvrdilo se v osobních soubojích.

27. min: Hraje se ve vysokém tempu. Miklík s Kukumberg vybojovali puk v útočném pásmu.

26. min: Hudacký se Šatan jsou aktivní. Raantu ohrozily dvěma střelami.

25. min: Nepřesnosti na obou stranách. Střídaly Finové i Slováci.

24.min: Dobrá střela Ölvecký. Raanta situaci vyřešil.

23. min: Finové si téměř dali vlastní gól po přihrávce Záborského.

22. min: Nepříjemná situace před naší brankou. Staňa chytá.

21. min: Kopecký s Radivojevic pohrozili. Po následném vhazování nám rohodcovia odpustili satanovým podražení.

21. min: Vyhráli jsme úvodní buly.

20. min: Zakázané uvolnění. Nedostriedali jsme a bude se vhazovat v našem obranném pásmu.

20. min: Kopecký naskočil do hry.

19. min: Lepisto v obrovské šanci naštěstí minul.

< p> 18. min: Finové se usadili v našem pásmu, ale Sersen se podařilo vyhodit puk.

18. min: Síly na ledě se vyrovnaly. Kopecký dostal 2 minuty za podražení.

17. min: Jurčina v šanci, ale bránu netrefil.

16.min: Záborský pro nás získat další přesilovku. Za seknutí jde na trestnou lavici střelec otevíracího gólu Aaltonen.

16. min: Nepříjemná situace před naší bránou. Ölvecký vyvezl puk do útočného pásma.

15. min: Stümpel ohrozil finského brankáře a získali jsme útočné pásmo.

13. min: Pokračuje se ve vysokém tempu. Opět dobře forčekujeme.

12. min: GÓL !!! Skóre otevřel Juhamatti Aaltonen. Stanu překonala třetí střela Finů.

8. min: Slováci jsou aktivní. Na střely vedeme 12: 1!