Roland Garros – Hrbatý prohrál päťsetové bitvu v 1. kole

PAŘÍŽ – Slovenský tenista Dominik Hrbatý nepostoupil do 2. kola dvouhry na druhém grandslamovém turnaji roku Roland Garros v Paříži.

spousta & yacute; jak sedmnáct & aacute; sty nasazen & yacute; hr & aacute; č podlehl v p & auml; ťsetovej bitvě Janko Tipsarevic ze Srbska a Černé Hory za 4 h a 19 min 7: 6 (5), 3: 6, 6: 3, 3: 6, 6: 8. Prohra ho m & ocirc; že mrzet o to víc, že ​​za stavu 5: 4 v rozhoduj & uacute; com pátém setu nevyužil při podán & iacute; s & uacute; pera tři mečboly.

Sedmadvacetiletý & yacute; Slov & aacute; k při své deváté & uacute; části v Par & iacute; žij nepře & scaron; el prvn & yacute; m kůlem dvouhry po třet & iacute; jednou.Spousta & yacute; se ani zdaleka nepribl & iacute; žil svým & uacute; spe & scaron; n & yacute; m vyst & uacute; PEN na předch & aacute; zej & uacute; cích dvou Grand Slam, když loni v New Yorku na US Open a letos v janu & aacute; ri v Melbourne na Australian Open uhrál & scaron; tvrťfin & aacute; le. V Par & iacute; žij bude pokračovat už jen ve & scaron; tvorhre po boku Braz & iacute; lčana Andre S & aacute ;.

Dvouhra – 1. kolo:
Dominik spousta & yacute; (17-SR) – Janko Tipsarevič (Srb. A Č. Hora) 7: 6 (5), 3: 6, 6: 3, 3: 6, 6: 8
Prvn & yacute; p & auml; Tset & yacute; z & aacute; pas letošního & eacute; ho Roland Garros se skončil v & iacute; ťazstvom 20letá & eacute; ho Tipsareviče (107. v ATP Entry). Spousta & yacute; ve vyrovnaném prvním setu odvracel za stavu 5: 6 s & uacute; péřové setbal a vz & aacute; p & auml; t & iacute; v tie-break přehr & aacute; val 4: 5.Potom v & scaron; pokud třemi míči po sobě z & iacute; skal prvn & yacute; set v najtesnej & scaron; om poměru 7: 6 (5). V druhém setu se slovensk & yacute; tenista po s & eacute; rii rebrejk ujal vedení 3: 1, ale od tohoto stavu již nez & iacute; skal ani gem a 20-ročn & yacute; Srb ho vyhrál 6: 3. Ve třetím dějství se podařil favorizován & eacute; mu Slov & aacute; kovi brejk v & ocirc; smom gamu na 5: 3.

Při svém podán & iacute; už pak spousta & yacute; lovac & aacute; hal a vyhrál tento d & ocirc; leží & yacute; set 6: 3. Psychologické & uacute; v & yacute; hodu v & scaron; pokud nevyužil a & scaron; čtvrtý & yacute; set prohrál stejn & yacute; m rozdílem jako předch & aacute; zej & uacute; ci vyhrál – 3: 6. & Uacute; vod rozhoduj & uacute; cího dějství 27-ročn & eacute; mu Bratislavané v & ocirc; bec nevy & scaron; el a po dvou ztrat & aacute; ch podání přehr & aacute; val 0: 4.Pak ale zabojoval a s & eacute; Riou pěti gemů v řadě se ujal vedení 5: 4. Za tohoto stavu pod & aacute; val bělehradského & yacute; rod & aacute; k na udržení v z & aacute; pase, ale spousta & yacute; se snadno dostal k třem brejkbalov, kter & eacute; byly z & aacute; roveň i mečboly.

Ani jeden v & scaron; pokud nevyužil a Tipsarevič nakonec vyrovnal na 5: 5. Vz & aacute; p & auml; t & iacute; si oba s & uacute; peri vyhráli svůj servis a bylo 6: 6. Jelikož za tohoto stavu se v Par & iacute; žij v pátém setu nehraje & aacute; tie-break, pokračovalo se dál. Spousta & yacute; v & scaron; pokud po dvanáct & aacute; sty jednou neudržel své podání a nab & uacute; kol s & uacute; pérové ​​dal & scaron; í v & yacute; hodu na ukončení z & aacute; pasu. Tipsarevič ji při svém podán & iacute; využil, vyhrál pátý set 8: 6 a cel & yacute; z & aacute; pas 3: 2.Bilanci s spousta & yacute; m vyrovnal na 1: 1 a post & uacute; pil v Par & iacute; žij po prvn & yacute; jednou v kari & eacute; re do 2. kola.