Serena Williamsová dominovala turnaji v Římě a Azarenco ve finále

ŘÍM – Vítězkou dvouhry na turnaji WTA Premier Internazionali BNL d’Italia v Římě (dotace 2 369 000 USD, antuka venku) se stala světová i turnajová jednička Američanka Serena Williamsová.Ve finále si poradila s třetí nejvyšší nasazenou Běloruskou Viktorií Azarenková za 93 minut 6: 1, 6: 3.

“Bylo to nejprve velmi těsné a vůbec nebylo snadné.Když jsem měl příležitost, snažil jsem se ji použít. Azarenková dělala v podstatě totéž, ale mně vyšlo několik důležitých úderů, “ řekla po triumfu Williamsová.

“Dosud jsme hráli dramatická souboje, ale Serena byla dnes v důležitých okamžicích lepší. Hraje výborný tenis, pravděpodobně dosáhla svou nejvyšší úroveň, “ cituje webová stránka wtatennis.com Azarenková.

Serena Williamsová získala svůj 51. singlový titul na hlavním profesionálním okruhu. Finálové vítězství bylo už jí letošním 24. za sebou bez přerušení, čímž opět vylepšila své kariérní maximum, kterým byla šňůra 21 vítězství z let 2002 a 2003. Mladší ze sester Williamsových naposledy tahala za kratší konec 17.Únor proti Azarenkovi ve finále v Kataru Dauhá. Mezitím získala tituly v Miami (6 vítězství), Charlestonu (5), fedcupovom zápase o světovou skupinu 2014 proti svědků (2), Madridu (6) a nyní přidala 5 úspěchů v areálu Foro Italico.

Během slavnostního ceremoniálu Serena Williamsová překvapila římských fanoušků plynulou italštinou. “Děkuji mé rodině, trenérovi a všem divákům, byli jste během celého týdne skvělí. Victorii blahopřeji k výbornému turnaji,” řekla ve svém projevu světová jednička, která přiznala, že má Slabost italských těstovin.

Serena Williamsová (USA-1) – Azarenková (Biel.-3) 6: 1, 6: 3