US Open – Los Slovenská zástupců v 1. kole dvouhry

NEW YORK – V New Yorku ve středu vylosovali dvojice 1. kola hlavní soutěže dvouhry mužů i žen na tamním závěrečném čtvrtém grandslamovém turnaji sezóny US Open (dotace 18,585 USD, tvrdý povrch). Slovenský tenista Dominik Hrbatý, 19. nasazený, se setká s Rusem Michailem Jižním a v případě postupu by na něj čekal lepší z dvojice Nicolas Massu (Chile) – Davide Sanguinetti (Tal.).

Daniela Hantuchov & aacute; jak nasazen & aacute; sedmnáct & aacute; stka bude ve Flushing Meadows hrát proti Američance Bethanii Mattekovej, přičemž už v 2. kole by pravděpodobně narazila na dvojího & aacute; sobno & uacute; v & iacute; těžko této akce Serenu Williamsův & uacute; (USA), pak by jí hrozila & scaron; estn & aacute; stka “pav & uacute; ka” Ana Ivanovič & aacute; (Srb. A Č.Hora) a v osemfin & aacute; le Franc & uacute; zka Am & eacute; lé Mauresmo & aacute ;, nasazen & aacute; jednotka. Ze slovensk & yacute; ch tenistek se představí i Martina Such & aacute; proti 23. nasazené Ruske Anne Čakvetadzeová a Jarmila dudy & scaron; ov & aacute ;, kter & aacute; bude hrát s držitelkou volné karty Alexou Glatchovou (USA).

spousta & yacute ;, kter & yacute; bude na US Open v hlavní s & uacute; těží dvouhry & scaron; Tartu Jubilejní & yacute; podesáté & aacute; t, aktu & aacute; ln figuruje na 22. příčce žebro & iacute; čka Indesit ATP Tour Entry pro nasazování. Ve Flushing Meadows se jednou dostal do & scaron; tvrťfin & aacute; le (2004) a kromě toho si zaúčtována dvě & uacute; části v osemfin & aacute; le (2000 a loni).Osmadvacetiletý & yacute; bratislavský & yacute; rod & aacute; k, držitel & scaron; esti titulů z okruhu ATP, odehrál s prav & aacute; kom jižní & yacute; m (54. v poč & iacute; čového porad & iacute ;, ale e & scaron; te v říj & oacute; bri 2005 to bylo 15. místo) již 5 z & aacute; pasů a vyhrál jedin & yacute; – ten & uacute; vodn & yacute; v roce 2001 na antuce v Estorilu. Naposledy si s 24-ročn & yacute; m Moskevské & yacute; m rod & aacute; kom, v & iacute; ťazom dvou turnajů ATP Tour, zkr & iacute; žil raketu počátkem tohoto roku na tvrdém povrchu ve Února & aacute; rovom Dubaji a podlehl mu 5: 7, 6: 1, 4 : 6.

Držitel Davisova poh & aacute; ra 2002, kter & yacute; v New Yorku třikrát & aacute; t uhrál 3.kolo (2001, předloni i minul & yacute; rok, přičemž v ostatn & yacute; ch dvou pr & iacute; padech prohrál v pěti setech s Xavier Malisse, respekt & iacute; ve Tom & aacute; & scaron; om Berdychem), se tehdy propracoval do semifin & aacute; le, ale mezitím až osmkrát & aacute ; t vypadl v 1. kole.

ve středu v New Havenu proti Jeleni Dementěvová ně & uacute; spe & scaron; n & aacute; Hantuchov & aacute ;, jejíž moment aacute; ln pat & iacute; 18. příčka v pořad & iacute; WTA Tour, se do hlavní s & uacute; těžené dvouhry na & scaron; čtvrtý grandslamovém turnaji sez & oacute; ny zapoj & iacute; & Scaron; iestykr & aacute; t. Lok & aacute; ln m maximem 23-leté b & yacute; vałí světové p & auml; tky je & scaron; tvrťfin & aacute; le z roku 2002.Podlehla v něm tehdy dům & aacute; cí Serene Williamsové (2: 6, 2: 6), kter & aacute; dokrmu & aacute; Čala i za celků & yacute; m triumfem a nyní je rýsují & uacute; cou se s & uacute; Perk slovenské hr & aacute; čky v 2. kole. Minul & yacute; rok Hantuchov & aacute; zůstal v 3. kole na raketě Serenina sestry Venus (3: 6, 3: 6). S 21-letou Rochesterské rod & aacute; čkou Mattekovou (108. na žebrech & iacute; čku WTA Tour, dosud nejlep & scaron; í 101. místo v m & aacute; ji 2006) se e & scaron; te nesetkala.

Držitelka tří titulů z & uacute; rovn ITF a kvalitn & aacute; deblistka (38.v poč & iacute; čového porad & iacute; & Scaron; tvorhry) se ve Flushing Meadows už p & auml; TKR & aacute; t m & aacute; rn pok & uacute; & scaron; ala projít přes & uacute; vodn & eacute; kolo hlavní s & uacute; těžené dvouhry, přičemž v roce 2002 dostala od Jennifer Capriatiová dvou “kan & aacute; Říkov”. & Scaron; tvrťfin & aacute; lov & aacute; & Uacute; část v Los Angeles začátkem srpna (prohra s později & scaron; ou v & iacute; těžko Dementěvová 6: 4, 1: 6, 1: 6) v & scaron; pokud svědčí & iacute; o sol & iacute; dnej s & uacute; časné formě.

Such & aacute ;, aktu & aacute; ln 65. hr & aacute; čka světa podle žebrem & iacute; čka WTA Tour a aktu & aacute; ln & uacute; častými & iacute; čka 2. kola akce ve Forest Hills, se v 1. kole utká s 23. nasazenou Ruskou Annou Čakvetadzeová (24.v poč & iacute; čového porad & iacute;), kter & aacute; se s & iacute; ce na ned & aacute; v něm pr & iacute; právních akcí & iacute; v Montrealu dostala do semifin & aacute; le, ale tam musela z duelu s Martinou Hingisovou odst & uacute; pít pro zranění pravé ruky a nedohrala ani svůj následuj & uacute; ci utorňaj & scaron; & iacute; z & aacute; pas 1. kola v New Havenu proti krajanka Galině Voskobojevová, takže nad její aktu & aacute; ln m zdravotn & yacute; m stavem vis & iacute; velk & yacute; ot & aacute; znikla. Gajda & scaron; ové (85. ve WTA Tour) s & uacute; Perk bude dům & aacute; ca držitelka volné karty, 16-ročn & aacute; Alexa Glatch & aacute; (245.), v & iacute; těžké j & uacute; nov & eacute; ho turnaje ITF s dot & aacute; cí 10 000 USD ve Forth Worth, kter & aacute; ve středu prohrála v 1.kole ve Forest Hills s Indka Sania Mirzaová.

Los slovensk & yacute; ch tenistů v 1. kole hlavní s & uacute; těžené dvouhry na US Open 2006:

MUŽI:
Dominik spousta & yacute; (19-SR) – Michail Južnyj (Rus.)

ŽENY:
Daniela Hantuchov & aacute; (17-SR) – Bethanie Mattek & aacute; (USA)
Martina Such & aacute; (SR) – Anna Čakvetadzeov & aacute; (23-Rus.)
Jarmila Gajda & scaron; ov & aacute; (SR) – Alexa Glatch & aacute; (USA)