V Indian Wells Federer útočí na vítězný hattrick

INDIAN WELLS – Na turnaji WTA Tour kategorie Tier I v kalifornském Indian Wells (dotace 2,1 mil. USD) zkompletovali ve čtvrtek složení dvojic pro semifinále dvouhry. Po Ruske Marii Šarapovové a Švýcarsku Martine Hingisové se mezi čtyřlístek nejlepších probojovali i Belgičanka Justine Heninová-Hardennová a druhá Ruska Jelena Dementěvová.

Nejvy & scaron; & scaron; í nasazen & aacute; Henin & aacute; -Hardennov & aacute; zdolala ve & scaron; tvrťfin & aacute; le podle předpokladů Argent & iacute; nčanku Gisele Dulko & uacute; hladce 6: 3, 6: 2 a uchovala si & scaron; anci na druh & eacute; v & iacute; ťazstvo v presti & iacute; žnom turnaji v Kalifornii. Premi & eacute; rov & yacute; triumf v Indian Wells Tennis Garden dosáhla v roce 2004.Skvěl & aacute; Belgičanka, kter & aacute; je olympijskou v & iacute; těžkého z At & eacute; n 2004 a & scaron; tvorn & aacute; sobno grandslamových & scaron; AMPI & oacute; nkou, m & aacute; v roce 2006 v & yacute; born & uacute; bilanci 18: 1 a na superturnaji v Kalifornii tah & aacute; s & eacute; riu 10 v & iacute; ťazstiev v řadě. “Byl to zvl & aacute; & scaron; tn z & aacute; pas bez pořádných v & yacute; men a tenis & eacute; ho rytmu. D & ocirc; leží & eacute; je v & scaron; pokud v & iacute; ťazstvo a postup do dal & scaron; ího kola,” uvedla po z & aacute; pase s Dulková 23 letý & aacute; Belgičanka.

V druhém & scaron; tvrtkovom & scaron; tvrťfin & aacute; le si & scaron; čtvrtý & aacute; nasazen & aacute; Dementieva & aacute; poradila s osmičkou turnaje, talentovanou mladou Srbka Anou Ivanovičová 2: 6, 6: 4, 6: 2.Rusk & aacute; tenistka op & auml; ť potvrdila, že je velk & aacute; bojovn & iacute; čka, když otočila z & aacute; pas z 0: 1 na sety. Nevyzpytatelná & aacute; Dementieva & aacute; m & aacute; zaj & iacute; mav & uacute; bilanci trojsetov & yacute; ch z & aacute; pasů. V kari & eacute; re jejich odehrála už 94 a vyhrála až 70. “Teprve když jsem ztratila prvn & yacute; set, začala jsem hrát Agres & iacute; vní & scaron; í a vyhrála dal & scaron; í dva. C & iacute; tim, že m & aacute; m slab & scaron; í začátky z & aacute ; pasů a mus & iacute; ms t & yacute; m něco dělat, “uvedla 24-ročn & aacute; Moskvanka.Prvn & uacute; semifin & aacute; lov & uacute; dvojici ženského & eacute; ho turnaje tvoří Ruska Maria & scaron; arapovov & aacute; a & scaron; vajčiarka Martina Hingisov & aacute ;.

Muži měli na programu & uacute; vodn & eacute; ho akce s & eacute; fie Masters prvn & eacute; dva & scaron; tvrťfin & aacute; lov & eacute; z & aacute; pasy dvouhry. Nejvy & scaron; & scaron; í nasazen & yacute; & Scaron; vajčiar Roger Federer si v & uacute; vodním & scaron; tvrťfin & aacute; le hladce poradil se & scaron; estkou turnaje, Chorvati & aacute; tom Ivan Ljubicic 6: 2, 6: 3. Ve skvělé formě hraj & uacute; ci Federer je bl & iacute; ZKO k třetímu titulu v Indian Wells v s & eacute; rii. “Podal jsem pravděpodobně nejlep & scaron; & iacute; v & yacute; kon v této sez & oacute; ně. Co jsem si na kurtu umínil, to mi i vy & scaron; lo.Jsem velmi spokojen & yacute ;, “kon & scaron; státÛ 24 ročn & yacute; rod & aacute; kz Basileje, kter & yacute; si vylep & scaron; il bilanci s holohlavý & yacute; m Chorvati & aacute; tom už na 9: 3. Federer m & aacute; v roce 2006 bilanci 20: 1, když dosud jedin & uacute; s & uacute; tažné & uacute; prohru mu u & scaron; tědrý ned & aacute; vno v dubajském fin & aacute; le & scaron; paní Rafael Nadal. Jeho s & uacute; perem v semifin & aacute; le bude Thajec Paradorn Srichaphan. Nenasazena & yacute; & aacute; zijčan zdolal ve druhém & scaron; tvrtkovom & scaron; tvrťfin & aacute; le turnajů & eacute; č & iacute; slo 22, F & iacute; na Jarkko Nieminen v téměř tříhodinovém boji 7: 6 (3), 3: 6, 7: 5.

& scaron; Tvrtko & yacute ; s & uacute; HRN z turnajů WTA Tour a ATP Masters Series v Indian Wells (celků & aacute; dot & aacute; cia 5,2 mil.USD):

Dvouhra žen – & scaron; tvrťfin & aacute; le: Justine Henin & aacute; -Hardennov & aacute; (1-Belg.) – Gisela Dulko & aacute; (17-Arg.) 6: 3, 6: 2 Jelena Dementieva & aacute; (4-Rus.) – Ana Ivanovič & aacute; (8-Srb. A Č. Hora) 2: 6, 6: 4, 6: 2

Semifin & aacute; lov & eacute; dvojice: Martina Hingisov & aacute; (19- & scaron; vejce.) – Maria & scaron; arapovov & aacute; (3-Rus.) Justine Henin & aacute; -Hardennov & aacute; (1-Belg.) – Jelena Dementieva & aacute; (4-Rus.)

Dvouhra mužů – & scaron; tvrťfin & aacute; le: Roger Federer (1- & scaron; vejce.) – Ivan Ljubičič (6-Chorvati.) 6: 2, 6: 3 Paradorn Srichaphan (Thajä.) – Jarkko Nieminen (22-F & iacute; n.) 7: 6 (3), 3: 6, 7: 5