VIDEO infarktové stavy Žiliny: Zápas plný zvratů rozetnout poslední sekundy

Poltava – Fotbalisté slovenského vicemistra MŠK Žilina postoupili do play off o účast ve skupinové fázi Evropské ligy 2015/2016. V infarktové odvetě 3. předkola sice prohráli na hřišti ukrajinského týmu Vorskla Poltava 1: 3 po prodloužení, ale dále jdou po domácí výhře 2: 0. Postupový gól Žiliny ve čtvrtek zaznamenal v posledních sekundách prodloužení brazilský legionář William.

Žilinský trenér Koule i na odvetu 3. předkola EL odvážně zařadil do základní sestavy i 17- ročního záložníka Beneš, či o rok staršího útočníka hrajícího na postu obránce Špalek. Na hrotu útoku operoval chorvatský kanonýr Jelic, který v aktuální sezoně EL vstřelil už sedm branek.Domácí začali tlakem a hned v úvodu si vytvořili dvě velké šance. Nejdříve hlavička stopera Dallkua skončila na břevně, když brankář Volešák podběhu po rohovém kopu míč, a pak po centru Kovpaka mířil jen do žilinského brankáře Sapa. Hosté se osmělili v 12. minutě, kdy zdálky nebezpečně pálil Káčer. Tentýž hráč pak centroval na hlavu Jelic, ale hlavička Chorvata šla těsně nad bránu. Oba hráči si zopakovali spolupráci v 37. minutě, kdy aktivní Kačer vysunul Jelic, ten však osamocený před domácím brankářem dlouho váhal se střelou a míč mu v posledním okamžiku odkopl dobíhající Dallku.V závěru poločasu chyboval Vavro a po Šinderovom centru na volného Kovpaka zachránil tým zpod Dubna stoper Škriniar.

po změně stran mohl otevřít skóre Jelic, ale šanci po další Kačerova přihrávce nevyužil. Po hodině hry střílel na Volešáka Tursunov, pak Šinder hlavičkoval vedle. Tlak domácích vygradoval v 67. minutě, když centr Dallkua, který se dostal k míči po chybě Kačera, nasměroval do sítě Šinder – 1: 0. Poltava gól povzbudil a rychle se pokusila o další, který by znamenal prodloužení. V 86.minutě měl vyrovnání na kopačce Barannik, ale v dobré pozici trefil pouze boční síť. Žiliny nakonec těsný náskok neudrželi, když v první minutě nastaveného času využil fatální zaváhání kompletní defenzívy MŠK Jevgeni Tkačuk – 2: 0.

V prodloužení mohli jako první udeřit Slováci , ale střídající Škvarka v dobré pozici dlouho váhal se střelou. Klíčový moment se odehrál v 99. minutě. Po faulu Paura na Perdutu měli domácí výhodu standardní situace, Tursunov napálil míč do v Muriel stojícího Špalek, který ji zasáhl rukou. Následovalo jeho vyloučení a pokutový kop, který proměnil Tursunov.V infarktovým závěru však vyšla Žilině poslední akce v druhé minutě nastavení, kdy po přiťuknutí od Jelic skóroval gólem od žerdi brazilský legionář William. Žilina postoupila do play off EL, jméno soupeře se dozví po pátečním losu.

Svěřenci trenéra Adrián Kouli se dozvědí soupeře v play off o účast ve skupinové fázi EL po pátečním losu.

Vorskla Poltava (Ukr.) – MŠK Žilina (SR) 3: 1 po prodloužení (2: 0, 0: 0) – první zápas 0: 2, do play-off Evropské ligy 2015/2016 postoupila Žilina

Branky: 67. Šinder, 90. + J . Tkačuk, 101. Tursunov (z pok. kopu) – 120. + William Alves de Oliveira, ŽK: 45. Tursunov, 56. Bartulovic, 65. Sklář, 81. Šinder, 105. Sapaj, 117.J. Tkačuk – 15. Paur, 35. Špalek, 105. Škvarka, 117. Kačer, ČK: 100. Špalek (Žilina) po druhé ŽK za ruku, rozhodoval: Alijar Agajev (Azer.), 10 000 diváků

Sestavy:
Vorskla Poltava: Nepogodov – Sapaj, J. Tkačuk, Dallku, Siminin (46. Perduta) – sklář (87 . Miščenko), A. Tkačuk – Tursunov, Kovpak, Bartulovic (60. Barannik) – Šinder
MŠK Žilina: Volešák – Špalek, Vavro, Škriniar, Leticia (118. T. Hučko) – Pečovský – Paur, Kačer, Benešov (73. Škvarka), J. Mihalík (78. William Alves de Oliveira) – Jelic